מגזין רי־פיל: גיליון אנימציה – לילה בסטודיו

מגזין קומפוסט מארח את Re-Feel Magazine & Art, החוגג עשור של פעילות ומשיק את גיליון מס׳ 11: ״גיליון אנימציה — לילה בסטודיו“.

משתתפים ומשתתפות: שגיא אזולאי, אסף אלקלעי, אלמה מיה הדס, עומר הלפרין, יואב וינפלד, דניה וינר, רוני חג׳ג׳, שירי טרקו, אליאב ליבוביץ׳, אלעד לרום, שיר מורן, דפנה נוי, עומר שיזף, ישי שפירא קלטר.
הפקה: שירי טרקו
בימוי ועריכה: שירי טרקו, טל לוי
צילום: שירי טרקו, טל לוי, יואב וינפלד, שיר מורן
עיצוב גרפי: סטודיו וינפלד
סאונד: רוני חג׳ג׳
עריכה לשונית: עינת עדי

תודה למיה גן־צבי, יוזמת אוסף ספרי־האמן של הספרייה לאמנות ע״ש מאיר אריסון

Re-Feel הוא מגזין אמנות ניסיוני שמתפרסם במהדורה מוגבלת. הפורמט, הגודל והקונצפט משתנים — גיליון עשוי לצאת בצורת לוח שנה, מחברת, פנזין, או תקליטור הטמון בספר עב כרס — אך כל הגיליונות חולקים דרך יצירה ייחודית: אמנים ואמניות מוזמנים להגיב לנושא הגיליון, וזה לזה, בתגובת שרשרת. כך מדגיש המגזין את האפשרויות הטמונות בקהילת האמנות המקומית ואת יכולתה להשתנות ולייצר שיתופי פעולה יוצאי דופן. כל גיליון הוא למעשה אובייקט אמנותי המכיל, כקפסולה, את עקבותיהם של המשתתפים.

האמנית שירי טרקו ייסדה את Re-Feel ב־2011, ומאז היא משמשת כעורכת, אוצרת ומפיקה של המגזין, וגם כאחת המשתתפות בו. כמה מגיליונותיו שמורים באוסף ספרי־האמן של הספרייה לאמנות ע״ש מאיר אריסון במוזיאון תל אביב לאמנות, שם הם מוצגים לקהל הרחב.

הגיליון החדש של המגזין מבקש לבצע מעבר למדיה מקוונת בעודו משמר עניין מהותי בקראפט ובעבודת יד. עבודות במדיומים שונים, שנאספו מ־14 אמנים, עברו מניפולציה, הנפשה, תלייה והשחתה, והיו לסרט אנימציה בטכניקת סטופ־מושן. הסרט, שהעבודות ויוצריהן הם גיבוריו, מדגיש את התהליך האוצרותי כמהלך פורמליסטי בתרגמו את פעולת העריכה לצורה אסתטית שמתווה את היחסים שבין עבודה לעבודה.

×